نقاشی ساختمان یکی از پرطرفدار ترین روش در تزی.ین و مقاوم سازی ، نمای بیرونی و داخلی ساختمان های مسکونی ،اداری ،تجاری و حتی مراکز صنعتی است از این رو انتخاب رنگ مناسب،بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند شما را به هدف نهایی که زیبایی در کنار کیفیت است برساند .ما در این مقاله سعی می کنیم شما را در انتخاب رنگ مناسب یاری کنیم.

انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان با انتخاب رنگ مناسب

1- اگر بخواهید محیط مورد نظرتان را با مناسب ترین رنگ،رنگ آمیزی کنید اول باید به تن رنگ مورد نظر توجه کنید در رابطه با جنس رنگ استادکار نقاش می تواند به راحتی شما را راهنمایی کند اما در رابطه با تن رنگ باید به برخی روحیات و سلایق خود توجه کنید که البته باز هم استادکاران خبره و با تجربه می توانند تا حدودی در انتخابی درست یاریتان کنند .

امروزه رنگ سفید ،استخوانی ،طوسی ،شیری و آبی و همچنین رنگ های تند به میزان کمتر در قسمتی هایی از ساختمان در نقاشی ساختمان استفاده می شود.اما کدامیک از این رنگ ها برای ساختمان یا اتاق شما مناسب تر است .در انتخاب تن رنگ دانستن اطلاعاتی در رابطه با روانشناسی رنگ ها نیز می تواند کمک شایانی به شما کند .به طور خلاصه می توان گفت رنگ ها در سه دسته کلی تقسیم بندی شده اند :رنگ گرم ،سرد و خنثی

لینک های مفید:
رنگ روغنی

هر یک از این رنگ ها تأثیرات متفاوتی بر روی روحیه افراد می گذارند. به عنوان مثال استفاده از رنگ های گرم موجب افزایش انرژی ، صمیمیت ،اشتها و … در افراد می شوند پس استفاده از این رنگ ها در اتاق پذیرایی و غذا خوری می تواند انتخابی جذاب باشد.

استفاده از رنگ های سرد در اتاق خواب می تواند موجب احساس آرامش بیشتر ،کم اشتهایی و خوابی راحت برای افراد شود .افرادی که دچار مشکلات خواب هستند استفاده از این رنگ ها بهترین گذینه برایشان خواهد بود مانند رنگ آبی – بنفش و سبز

استفاده از رنگ های خنثی در نقاشی ساختمان بیشتر است وعلت این امر را می توان در این دانست که رنگ های خنثی کمتر افراد را دچار تکرار زدگی کرده و افراد دیرتر از این تن رنگ ها خسته می شوند.پس به طور کلی می توان گفت که بهتر است بیشتر از رنگ های ملایم و خنثی در نقاشی ساختمانتان استفاده کرد.

برای جذابیت بیشتر دکوراتیو از رنگ های گرم و سرد به طور ترکیبی در کنار رنگ های خنثی، بهره ببرید بخصوص در تک دیوار ها مانند دیوار پشت تلویزیون و همچنین در نظر داشته باشید که اگر محیطی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید کوچک و تاریک است از رنگ های روشن و ملایم انتخاب کنید تا محیط را بازتر و روشن تر القاء کند.

2-انتخاب رنگ های ساده یا طرح دار کدام یک مناسب تر است؟ این سؤال برای اکثر مشتریان پیش می آید که کدام یک از این رنگ ها می تواند دکوراسیون زیباتر و قابل قبول تری را برایشان به همراه داشته باشد . اگر بخواهیم به طور خلاصه جواب دهیم،باید بگوییم شما کدام را ترجیح می دهید ؟آیا دوست دارید محیط اطرافتان ساده و آرامش بخش باشد یا شلوغ و پرانرژی ،واقعیت این است که هر کدام از این رنگ ها می تواند برای شخصی با روحیه ای خاص زیباتر به نظر برسد .

تولید و طراحی کاغذ دیواری ها موجب شد برخی از مشتریان که تعدادشان کم هم نبود به سمت کاغذ دیواری ها سوق پیدا کنند چون طرح کاغذ دیواری ها را دوست داشتند و حس شادی در آنها ایجاد می شد .با ورود کاغذ دیواری ها به بازار رقابت در میان دیوارپوش ها تولید کنندگان رنگ های ساختمانی برای رضایت مشتریانی که به کاغذ دیواری ها به خاطر طرحشان علاقه داشتند،شروع به تولید رنگ های طرح دار کردند که امروزه این رنگ های طرح دار مانند پوشش های سلولزی بلکا و مولتی کالر و رنگ های طرح ترک بسیار مورد توجه برخی مشتریان هستند.

لینک های مفید:
رنگ پلاستیک

استفاده از رنگ های طرح دار مانند رنگ ترک یا پوشش های سلولزی مانند بلکا و یا طرح دار کردن رنگ آمیزی با ابزاری همچون شابلون های آماده یا دست ساز و انواع غلطک های طرح دار و پتینه ، همگی در نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین پیشنهاد ما به مشتریان این است که اگر زود دچار تکرار زدگی می شوید و نمی توانید زود به زود نقاشی ساختمان انجام دهید،حتماٌ از رنگ های معمولی و بدون طرح با رنگ های ملایم در نقاشی ساختمان استفاده کنید.

 

3- انتخاب بهترین برند رنگ های ساختمانی، یکی دیگر از روش های انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ های ساختمانی است .امروزه اکثر افراد بر این باورند که اگر می خواهند رنگ ساختمانی با کیفیت داشته باشند، باید از انواع برند های معتبر استفاده کنند.اما در واقع این باور درست نیست و امروزه ما رنگ های شناخته نشده ی زیادی داریم که فقط شناخته شده نیستند ولی از کیفیت بسیار مناسب و در حد رنگ های با برند های شناخته شده برخوردارند .

برای داشتن نقاشی ساختمان با کیفیت و مقاوم اگر استادکار باتجربه انتخاب کرده و تا حدودی با کارهای اجرایی او آشنا باشید می توانید از راهنمایی ها و پیشنهادات استادکارتان استفاده کرده و در کنار قیمت پایین تر نقاشی ساختمان با کیفیت و مقاوم داشته باشید.

گروه نقاشی ساختمان آدیلوکس آماده است تا با ارائه ی نمونه کارهای استادکاران این گروه بهترین نقاشی ساختمان را به مشتریان با ضمانت کیفیت شش تا دو سال ارائه کند.در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.