اجرای تمامی خدمات ترمیم سنگ با رزین و … توسط مجریان مجرب در صورت تمایل به ترمیم با ما تماس بگیرید.

دلایل خرابی سطح سنگ

سنگ ها به دلایل مختلفی آسیب می بینند و برای هر آسیب، روش های مختلفی برای رفع مشکل وجود دارد. ساییدگی طبیعی می تواند ناشی از مواد شیمیایی روی سطوح صیقلی سنگ های طبیعی باشد. ممکن است به مرور زمان شکل طبیعی سنگ ها از بین برود و ظاهر بدی به خود بگیرد که نیاز به ترمیم و ساب داشته باشد.برای تعمیر سنگ های شکسته و ترک خورده بهتر است از مواد پلیمری کامپوزیت و رزین استفاده شود.

 

لینک های مفید:نقاشی ساختمان

 

ترمیم با رزین سنگ

رزین سنگ به معنای پرکردن درز، درخشندگی فوق العاده سنگ، استحکام سنگ، زیبایی فوق العاده سنگ است. نرمی سنگ رزین برای ساختمان هایی که دارای سنگ های قدیمی با چاله ها و درزهای زیاد هستند، عالی است. این پوشش نیمه سخت و براق پس از خشک شدن برای محافظت و ضد آب سطوح سیمانی، آجری و سایر مواد معدنی استفاده می شود. مقاومت بالا در برابر نور خورشید و عوامل جوی باعث افزایش طول عمر سطوح پوشش داده شده با این محصول شده و از خرابی زودرس سازه جلوگیری می کند. رزین سنگ خود محصول خاصی است که در عملیات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این راستا به فرایندی که برای پر کردن درزها، بهبود کیفیت سنگ، افزایش عمر و استحکام و شفافیت آنها انجام می شود، رزین سنگ می گویند. در اثر درمان با سنگ رزینی، گودال ها، سوراخ ها و درزهای سنگ ها به طور کامل پر شده و مقاومت آنها افزایش می یابد. به همین دلیل، رزین سنگ ضد آب و محافظت از سنگ، آجر و سایر سطوح سیمانی است. رزین و ساب رزین یک ترکیب طبیعی – مصنوعی است که با چسبندگی بالا سنگ را بهبود می یابد. ساب رزین زمانی که سمباده می شود اصطلاحی شناخته شده است که شفاف است و شکاف بین سنگ ها و منافذ سنگ و موج هایی که در طول زمان در سطح سنگ ایجاد شده است را پر می کند و رنگ آنها از سفید شفاف متغیر است. رزین های مورد استفاده متفاوت است. با پیشرفت علم و فناوری، رزین ها در زمینه های دیگری مانند پلیمر حاصل از اختراع رزین های مصنوعی یا ماستیک سنگ، مانند رزین هایی که برای درخشندگی به نماهای آجری استفاده می شود، استفاده شده است. و امروزه در ترمیم سنگ استفاده می شود. رزین سنگ، رزین آجر، رزین سیمانی، رزین سنگ‌های قیمتی، رزین سنگ آنتیک، رزین میز آشپزخانه، رزین بستر، رزین سنباده در کف‌پوش‌های زیر پلیمری و زیر بتن به دلیل کیفیت بالا و ترمیم سطوح سنگی، قیمت‌های متفاوتی دارند. ساب رزین در رنگ های خود قیمت بالاتری نسبت به ساب بتونه دارد.

tarmim-sang

مراحل اجرا

هنگام ترمیم سنگ یک لایه بسیار نازک سنگ با دستگاه های مخصوصی مانند پوست پیاز از روی آن جدا می شود.این امر به دلیل از بین رفتن برجستگی ها و نقاط تیز سنگ است که می تواند به دست و پای فرد آسیب برساند. علاوه بر این با این روش تمام درزهایی که می تواند محلی برای تجمع باکتری ها باشد پر می شود و در نتیجه سنگ شما زیبا و براق می شود و در عین حال عمر مفید سنگ نیز افزایش می یابد.

 

لینک های مفید:فروشگاه رنگ

 

در این روش پر کردن ترک ها، تراشه های سنگ و نوارها با رزین مخصوص انجام می شود. در نهایت رنگ آمیزی این قسمت های بازسازی شده به گونه ای انجام می شود که به هیچ وجه قابل رویت نبوده و یا به عبارتی از سنگ واقعی قابل تشخیص نیست. پس از برداشتن لایه نازکی از سنگ، از یک سری مواد مخصوص برای تراز و صیقل دادن سنگ استفاده می شود تا سنگ به عنوان آینه عمل کرده و تصویری از اشیا را به نمایش بگذارد. برای ایجاد حالت آینه ای در سنگ فرش این کار با سنگ فرش ایتالیایی انجام می شود. از آنجایی که در فرآیند کفسابی یک لایه بسیار نازک از سنگ برداشته میشود، فردی که خدمات کفسابی را ارائه می دهد، علاوه بر دانش و تجربه، باید حوصله و مهارت کافی داشته باشد. سنگ سابی بسته به نوع سنگ به مهارت های خاص، تجهیزات خاص و نانومواد مختلف نیاز دارد. سنگ سابی را می توان در ساختمان های جدید نیازمند بازسازی و همچنین در مکان های پرتردد مانند ادارات، سازمان ها، رستوران ها، باشگاه های ورزشی، فروشگاه ها، گالری ها و مراکز خرید، فرودگاه ها، بیمارستان ها استفاده کرد. به لطف این کار عمر سرویس کف سنگ در این مکان ها افزایش می یابد و با افزایش صیقل دادن سنگ حس دلپذیری فضا به مشتریان منتقل می شود.