رنگ های مناسب جدول

رنگ آمیزی جدول شهری با رنگ خاصی به نام رنگ جدولی با سرعت خشک شدن عالی و ویژگی های ایده آل انجام می شود. رنگ جدولی از سطح جدول محافظت می کند و از یک سو عاملی برای بهبود شهر محسوب می شود. جداول شهر مرزهای خیابان ها را مشخص می کند و برای ایمنی جاده مهم است. انواع متداول رنگ های جدولی شامل رنگ جدولی پایه آب، رنگ جدولی تک جزئی، رنگ جدولی بر پایه رزین اکریلیک، رنگ جدولی نانو، رنگ جدولی پلی اورتان و رنگ جدولی اپوکسی دو جزئی می باشد. مهمترین ویژگی رنگ جدولی چسبندگی و کشسانی مناسب، مقاومت در برابر عوامل محیطی و تغییرات آب و هوایی، مقاومت در برابر آب و رطوبت و دوام است. انواع رنگ های مناسب برای سطح جدول های بتنی وجود دارد که علاوه بر کیفیت بصری خوب، در برابر سایش نیز مقاوم هستند. مهم ترین رنگ های جدول  زرد، سفید، سبز، آبی و قرمز است که توجه راننده را به خود جلب می کند.

 

لینک های مفید:فروشگاه رنگ

 

رنگ اکریلیک برای جدول

این نوع رنگ به صورت حلال های پایه آب در بازار موجود است. به لطف غلظت مناسب، رنگ های اکریلیک برای نقاشی روی جدول مناسب هستند و می توانند رنگ آمیزی را تا حد زیادی تسهیل کنند. یکی دیگر از ویژگی های این نوع رنگ این است که سریعتر از رنگ آلکیدی خشک می شود.

jadval

رنگ آلکیدی برای جدول

این نوع رنگ از ترکیب پلی استر اصلاح شده و اسید چرب به دست می آید. ترکیب اسیدهای چرب موجود در این رنگ باعث افزایش خاصیت ارتجاعی رنگ و تسریع فرآیند می شود. این نوع رنگ جدولی به دلیل درخشندگی خوبی که دارد برای طراحی و ایجاد جلوه یک شهر مناسب است. این رنگ را می توان بر روی سطوح مختلف استفاده کرد و پاسخ مناسب را دریافت کرد، همچنین رنگ های آلکیدی عمر طولانی دارند و می توان از آنها برای محافظت طولانی مدت از سطوح استفاده کرد.

نوع اجرا و ابزار مورد نیاز نقاشی جدول

رنگ آمیزی جدول با دستگاه

برای رنگ آمیزی فواصل زیاد از دستگاه نقاشی جدول استفاده می شود. این باعث صرفه جویی در زمان می شود. روش قلم مو زمان بر است. با این روش رنگ آمیزی بسیار منظم و تمیز انجام می شود و کیفیت کار بالاست. دستگاه های مختلفی وجود دارد که افراد برای اعمال رنگ کنترل می کنند.

نقاشی جدول با قلم مو

برای رنگ آمیزی با قلم مو باید رنگ را در ظرف بزرگی بریزید سپس به مقدار مناسب حلال اضافه کنید تا رنگ دلخواه به دست آید. سپس با قلم مو رنگ را اعمال کنید. نقاشی با قلم مو نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید آستر شود. سطح باید تمیز شود و عیوب آن برطرف شود تا رنگ به خوبی اجرا شود و بخوبی بماند.

jadval

اجرای رنگ جدول

نحوه اجرای رنگ جدول بر اساس دو روش سنتی و مدرن است. با روش سنتی اغلب با پروژه های مسافت کوتاه مواجه می شویم. بنابراین، استفاده از قلم مو و غلتک صحیح تر است. اما زمانی که فاصله بیشتر می شود، بهتر است از تجهیزات مدرن استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با استفاده از تجهیزات مدرن رنگ جدول با کیفیت تر و ماندگارتر خواهد بود. نحوه استفاده از رنگ جدول می تواند بر مقاومت آن در برابر عوامل آسیب رسان تأثیر بگذارد. همچنین استفاده از رنگ جدول با دستگاه های مخصوص نقش زیادی در سرعت خشک شدن رنگ خواهد داشت.

 

لینک های مفید:نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی و رنگ کردن جدول ها و استفاده از رنگ های جدولی یکی از موارد مهم در زیباسازی شهر است و از فرسودگی جلوگیری می کند، محدوده راه را مشخص می کند و طول عمر جدول ها را افزایش می دهد. رنگ های جدولی رنگ های آلکیدی و اکریلیک هستند که می توان آنها را با قلم مو یا بیستوله استفاده کرد.