چرا استفاده از رنگ های قابل شستشو برای مشتریان اهمیت دارد؟ زندگی پرمشغله و اقتصاد متغییر امروزه افراد را برآن داشته تا ساختمان خود را با رنگ های قابل شستشو رنگ آمیزی کنند تا در صورت کثیف شدن بتوانند سطوح را پاک کرده و تا مدتهای طولانی از زیبایی و کیفیت رنگ ساختمان لذت ببرند و با خراب شدن رنگ مجبور نباشند بار دیگر در فواصل زمانی کوتاه با صرف زمان و هزینه بیشتر بار دیگر نقاشی ساختمان انجام دهند.

معرفی رنگ های قابل شستشو به شما کمک خواهد کرد تا  با اطلاعات کافی در رابطه با رنگ ها، از این قبیل رنگ ها استفاده کرده و از مزایای آنها بهرمند شوند.در رنگ آمیزی با رنگ های قابل شستشو اگر سطوح به هر دلیلی کثیف شوند می توانید با دستمالی نمناک آلودگی ها را پاک کنید و حتی در صورت لزوم از مقدار کمی مواد شوینده معمولی مانند شیشه پاک کن استفاده کنید و به راحتی سطح را تمیز کنید.

 

لینک های مفید:
فروش رنگ روغنی

 

انواع رنگ قابل شستشو

1- رنگ روغنی

رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان در تهران

اولین و بهترین رنگ های قابل شستشو رنگ های روغنی هستند که نسبت به دیگر رنگ ها قابلیت شستشوی بالاتری دارند این رنگ ها از رنگ های براق ، نیمه مات و مات تشکیل شده اند که انواع رنگ براق قابلیت شستشوی بسیار بالایی دارند اما به علت انعکاس بالای نور برای رنگ آمیزی سطوح مناسب نیستند .رنگ های مات نیز از قابلیت شستشوی بسیار پایینی برخوردارند چون از پودر مل برای ایجاد حالت مات در این رنگ ها استفاده شده که رنگ را مات کرده اما به همان میزان نیز قابلیت شستشوی آن را کاهش داده .رنگ های نیمه مات با کمی انعکاس نور موردی مناسب برای افرادی هستند که رنگ های قابل شتستشو را ترجیح می دهند و با انتخاب این رنگ می توانند از قابلیت شستشوی این رنگ استفاده کرده و سطوح را تمیز کنند.

مزایای رنگ روغنی

 1. قابلیت شستشو مناسبی دارد.
 2. شفافیت این رنگ بر زیبایی آن می افزاید .
 3. مرور زمان شفافیت رنگ را از بین نمی برد.
 4. درخشان بودن این رنگ در بزرگ جلوه دادن آن مؤثر است.
 5. قیمت این رنگ در مقایسه با دیگر رنگ های قابل شستشو بسیار مناسب تر است.
 6. عمر و داوام طولانی مدت دارد.

 

لینک های مفید:
فروش رنگ پلاستیک

 

معایب رنگ روغنی

 1. بوی نامطبوع که حتی بعد از خشک شدن تا مدتی ادامه می یابد.
 2. تولید گاز سمی که در صورت بسته بودن محیط امکان مسمومیت تنفسی وجود دارد.
 3. حلال رنگ روغنی بنزین است که خطر آتش سوزی را بالا برده و در هنگام رنگ آمیزی نباید هیچ شعله آتشی در نزدیکی رنگ باشد.
 4. آلوده کننده شدید محیط زیست است و این مسئله موجب شده مصرف آن را در کشورهای پیشرفته منسوخ شود.
 5. رنگ روغنی بعد از مدتی یک تا دو درجه تیره تر از رنگ اصلی می شود.

2- رنگ اکریلیک

انواع رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک از جدیدترین و بروز ترین رنگ های قابل شستشو هستند که با ویژگی های ممتاز به طور گسترده ای در نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند .رنگ های اکریلیک بر دو دسته کلی رنگ های با حلال آب و رنگ های با حلال های نفتی موجود هستند. که رنگ های با پایه آب سازگاری زیادی با محیط زیست داشته و دوستدار محیط زیست می باشند اما قابلیت شستشو در این رنگ ها بسیار کم است. رنگ های اکریلیک پایه حلال از قابلیت شستشوی بالاتری برخوردار بوده و مقاومت و دوام بالاتری دارند.

مزایای رنگ اکریلیک

 1. قدرت پوشانندگی مناسب
 2. قابلیت شستشوی متوسط
 3. قابلیت اجرا بر روی انواع سطوح
 4. سرعت اجرایی بالا
 5. سرعت خشک شدن سریع
 6. بوی بسیار ملایم

3- رنگ نانو

این رنگ از رنگ های حلال در آب است که با کمک رنگ های نانو و رنگدانه ها می توان رنگ هایی متنوع ساخت .این رنگ کاربردی قابلیت اجرا بر روی هر نوع سطوحی را دارد و در گذر زمان کدر نمی شود و در برابر اشعه های خورشید مقاومت خوبی دارد.رنگ های نانو در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاومت خوبی دارد و این مسئله این رنگ را برای نمای ساختمان مناسب کرده است.

رنگ نانو قابلیت شستشوی بالایی داشته و می توان با آب و صابون سطح رنگ را به خوبی تمیز کرد .این رنگ در برابر قارچ ها نیز مقاوم بوده و ضد قارچ می باشند.

4- رنگ مولتی کالر

مولتی کالر

رنگ مولتی کالر از رنگ های بافت دار و برجسته هستند که در تزیین ساختمان انتخابی مناسب هستند.این رنگ ها قدرت چسبندگی بالایی داشته و قابلیت اجرا برروی هر نوع سطوحی را دارند.رنگ های مولتی کالر از ترکیب چند رنگ تشکیل شده اند که جلوه ای خاص و جذاب به رنگ می دهد .سرعت اجرای رنگ مولتی کالر بالا بوده و به سرعت خشک می شوند.از بارزترین خصوصیات رنگ های مولتی کالر قابلیت شستشوی این رنگ ها است که در کنار پوشش دهی بالا مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

از معایب رنگ های مولتی کالر

 • قیمت رنگ های مولتی کالر بالاست و اگر قصد دارید سطوح زیادی را رنگ آمیزی کنید استفاده از آن پیشنهاد نمی شود چون هزینه گزافی برایتان به همراه  خواهد داشت.
 • رنگ مولتی کالر باید توسط فردی استادکار و با تجربه اجرا شود.
 • رنگ های مولتی کالر فقط با پیستوله های مخصوص قابلیت اجرا دارند و با قلمو یا غلطک نمی توان این رنگ ها را اجرا کرد.
 • در صورتی که تصمیم به تعویض رنگ سطوح بگیرید چون رنگ مولتی کالر برجسته است باید این رنگ به طور کامل از دیوار پاک شود تا بتوانید بار دیگر سطوح را رنگ آمیزی کنید که این کار هم به زیرسازی دیوار آسیب می رساند هم بسیار زمانبر است و هزینه نقاشی ساختمان شما را افزایش خواهد داد.